Ja, I må undskylde at jeg opretter en ny post, men den anden tråd var nærmere beregnet til spørgsmål.
Til jer der har fulgt lidt med i sagen, og har kommet med gode uundværlige råd, så kan jeg med glæde meddele at min kæreste har fået 90 dages besøgsvisum!
Han var på ambassaden i Ankara i torsdags, og idag ringede jeg for at høre om der var en afgørelse. Det var der, og tillykke med visum fik jeg at vide. Jo tak!
Nu venter vi bare på at brevet kommer så vi kan hente visumet. Imellem tiden skal der bestilles billetter og ordnes forsikring
Vi lander i Hamborg d. 1 august, og køre ind i DK. Det var der ingen problemer i, som nogle også meddelte mig, og det er jo alletiders, vi har lige sparet omkring 4000 kr. på flybilletter.
Tusind tak til alle der har været behjælpelige! Nu slipper i for alle mine spørgsmål, altså indtil næste gang! haha
Mange glade hilsner
Mai