I denne tråd på avisen.dk debatteres i øjeblikket de nye familiesammenføringsregler, måske der er nogen der kunne tænke sig at blande sig, og som kan argumentere langt bedre end jeg.
http://avisen.dk/blogs/modernetider/syn ... 28398.aspx
mvh
Debat på avisen.dk
-
Kim P. Nyberg
- Indlæg: 3464
- Tilmeldt: 02.02.2009 11:41:42
- Geografisk sted: Herning
- Kontakt:
Re: Debat på avisen.dk
Som det også fremgår af tråden, er der desværre mange udenforstående danskere, som mener, at langt de fleste danskere bruger ægteskabsbureauer til "arrangerede ægteskaber". Det mener jeg simpelt hen er noget vrøvl. Min erfaring her fra sitet siger mig, at i hvert fald alle, der benytter ÆUGs forum aktivt, selv har fundet kærligheden uden at have diverse former for giftesmede i baghånden.
Frivillig rådgiver i Ægteskab Uden Grænser
Re: Debat på avisen.dk
Det er ligeledes min erfaring.Kim P. Nyberg skrev:Som det også fremgår af tråden, er der desværre mange udenforstående danskere, som mener, at langt de fleste danskere bruger ægteskabsbureauer til "arrangerede ægteskaber". Det mener jeg simpelt hen er noget vrøvl. Min erfaring her fra sitet siger mig, at i hvert fald alle, der benytter ÆUGs forum aktivt, selv har fundet kærligheden uden at have diverse former for giftesmede i baghånden.
Re: Debat på avisen.dk
Jeg vil godt lige opfordre til at man trykker på anbefal knappen, hvis man er inde og læse indlægget, jo flere der anbefaler, jo længere kommer det til at stå på listen af mest anbefalede, jo flere læser det, og jo flere vil der komme til arrangementet. 